Slide Two
Slide Two
Slide Two
Slide Two
previous arrow
next arrow

Strefa KIDS

Polecamy wspaniałe miejsce do zabawy w Okunince nad Jeziorem Białym.

Strefa dla dzieci znajduje się w centrum Okuninki “Shark Village” przy plaży głównej vis a vis wesołego miasteczka. Spacer z naszych domków zajmuje ok. 20 minut brzegiem jeziora samochodem, szosą 5 minut.

Specjalnie dla najmłodszego pokolenia rekinów przygotowana jest specjalna Strefa Kids. Jest to codzienny zestaw atrakcji, gier i zabaw dla dzieci w godzinach od 10:00 do 22:00. Strefą opiekują się dwie studentki mające doświadczenie w pracy z dziećmi a w godzinach od 17:00 do 19:00 profesjonalni animatorzy.

W strefie znajdziecie Państwo dżunglę ze zjeżdżalnię i zamkiem do skakania, trampoliny, piaskownicę i plac zabaw a także stoisko z popcornem i watą cukrową.

Jezioro Białe w Okunince.

Jezioro Białe – jezioro we wschodniej Polsce, położone we wschodniej części Równiny Łęczyńsko-Włodawskiej, 7 km na południe od miejscowości Włodawa przy wsi Okuninka.

Pochodzenie nazwy Okuninka nie jest do końca znane. Istnieje na ten temat kilka hiptez.
Te najbardziej popularne to ryby okonie które żyją w Jeziorze Białym. Kiedyś było ich zdecydowanie więcej. Aktualnie nadal są przeważającą częścią fauny zbiornika wodnego.

Do największych atutów Jeziora Białego można zaliczyć czystą wodę i piaszczyste plaże, które są ewenementem na Pojezierzu łęczyńsko-włodawskim.

Nad jeziorem Białym występuje większa zawartość jodu aniżeli nad naszym morzem.

W zbiorniku wodnym podczas corocznych badań odkryto występowanie srebrzanu a to on korzystnie wpływa na naszą cerę i układ nerwowy dlatego podczas pobytu na wczasach zaleca się częste kąpiele w naszym jeziorze.

Jezioro nasze ma wody gruntowe i posiada zdolność samooczyszczania. Po 2 miesięcznym sezonie letnim jest silnie eksploatowane i przez kolejnych 8 miesięcy wegetacji odpoczywa, przywracając jego pierwotny stan sanitarno – biologiczny.