Slide Two
Slide Two
Slide Two
Slide Two
previous arrow
next arrow

Legenda o krokodylu w Jeziorze Białym.

noclegi z krokodylem
BESTIA Z OKUNINKI

1999 Początek legendy.

Rozgłos o krokodylu z Okuninki zaczął się pod koniec maja 1999 roku. Jeden z miejscowych zobaczył w odległości kilkunastu metrów od siebie… krokodyla przechodzącego przez rozgrzaną słońcem jezdnię. Podobno wypuścił go tutaj przybysz za wschodniej granicy, który chciał go nielegalnie wwieźć na Ukrainę. Przestraszył się patrolu straży granicznej i konsekwencji z tym związanych. A że wszystko działo się w okolicach Jeziora Białego – cóż, to strefa graniczna. Patrole służb mundurowych to nic nadzwyczajnego

Do Okuninki ściągnięto specjalistów od krokodyli. Krokodyl zapadł się pod ziemię.

Miejscowość Okuninka k.Włodawy

Miejscowość letniskowa na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, położona nad Jeziorem Białym. Od lat sześćdziesiątych budowano w niej ośrodki wypoczynkowe, które dziś z trzech stron zajmują brzeg Jeziora Białego, ich liczba przekracza 40. LipiecŚwięteRogoźne i Czarne, to jeziora ościenne a w odległości kilkuset metrów jezioro Glinki. Jezioro Białe ma I klasę czystości i wraz z turystycznym zapleczem Okuninki co roku latem przyciąga kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Charakterystyczne budynki to kościół, nocleg w tam gdzie zawsze i jeden z pierwszych obiektów letniskowych – camping na północnym brzegu jeziora.

Wierni Kościoła rzymskokatolickiego należą do parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. We wsi jest kościół filialny.